• Tale of Cinema

    ★★★½

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★

  • Right Now, Wrong Then

    ★★★★½

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★★½

  • Zindagi Na Milegi Dobara

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Love in the Afternoon

    ★★★★

  • Le Bonheur

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★½

  • Days of Heaven

    ★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Water

    ★★★★

  • At Night, They Dance

    ★★★★

  • Endless Poetry

    ★★★★

  • The Great Beauty

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Amy

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½