• Save Ralph

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Ginny & Georgia - The Afterparty

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • The Con-Heartist

    ★★★★★

  • Puparia

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Threads - Our Tapestry of Love

    ★★★★

  • Love Me, Love Me Not

    ★★

  • From Today, It's My Turn!!: The Movie

    ★★★★

  • Kiss Him, Not Me

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Kotera-san Climbs!

    ★★★★½

  • Masked Ward

    ★★★

  • All the Bright Places

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Wotakoi: Love is Hard for Otaku

  • Minari

    ★★★½

  • Last Letter

    ★★★½

  • Happy Old Year

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Kiss Me at the Stroke of Midnight

    ★★★½

  • My Girlfriend is a Serial Killer

  • Beats Per Mizu

    ★★★★

  • He Won't Kill, She Won't Die

    ★★★★

  • Dew

    ★★★★½

  • Love Stoppage Time

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • EXIT

    ★★★★

  • Phoebe

    ★★★½

  • Hot Gimmick: Girl Meets Boy

    ★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Abyss

  • Goodbye Summer

    ★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★

  • You Are Brilliant Like a Spica

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

  • Green Ash

  • 12 Suicidal Teens

    ★★★

  • Extreme Job

  • The Dude in Me

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Swing Kids

    ★★★★★

  • Waiting For Spring

    ★★★★

  • Swiped

  • Bohemian Rhapsody

  • Lock-On Love

    ★★★★

  • House of Hummingbird

    ★★★★★

  • A Boy and Sungreen

    ★★★★½

  • You Are the Apple of My Eye

    ★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • The Nun

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★

  • On Your Wedding Day

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

  • App War

    ★★★½

  • My Teacher, My Love

    ★★★★

  • Missions of Love

    ★★★★

  • Brother's Friend

    ★½

  • My Friend

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Brother of the Year

  • Marmalade Boy

  • My Little Monster

    ★★★★

  • Bao

  • Liverleaf

    ★★★★★

  • Chihayafuru Part III

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • River's Edge

    ★★★