• Bao

  • Liverleaf

    ★★★★★

  • Chihayafuru Part III

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • River's Edge

    ★★★

  • 1987: When the Day Comes

    ★★★★★

  • The Chase

    ★★★★

  • Make a Bow and Kiss

    ★½

  • Hyouka: Forbidden Secrets

  • My Teacher

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★

  • While You Were Sleeping

  • If We Were a Season

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Veronica

  • Midnight Runners

    ★★★½

  • A Taxi Driver

    ★★★★★

  • Let Me Eat Your Pancreas

    ★★★★

  • Peach Girl

    ★★½

  • Okja

    ★★★★

  • history of the entire world, i guess

  • Bad Genius

    ★★★½

  • Teiichi: Battle of Supreme High

    ★★★★

  • cat city

    ★★★★½

  • Daytime Shooting Star

    ★★★

  • The Boss Baby

    ★★

  • Closest Love To Heaven

  • The 100th Love with You

    ★★★★

  • Blood

    ★★★★

  • Moana

  • Drowning Love

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Sing

  • Your Lie in April

  • La La Land

    ★★★★★

  • Tunnel

    ★★½

  • The Last Princess

    ★★★★

  • W: Two Worlds Apart

  • Moriyamachu Driving School

  • Your Name.

    ★★

  • Destruction Babies

    ★★★

  • Wolf Girl and Black Prince

    ★★★

  • If Cats Disappeared from the World

    ★★★

  • Chihayafuru Part II

    ★★★★

  • Chihayafuru Part I

    ★★★★

  • Unforgettable

  • A Violent Prosecutor

    ★★★½

  • The Black Devil and the White Prince

    ★★½

  • Orange

    ★★★★

  • My Love Story!!

    ★★★

  • May Who?

    ★★★★

  • No Longer Heroine

    ★★★★

  • Heart Attack

    ★★½

  • Our Times

  • Mottainai

    ★★½

  • Paper Towns

    ★★★

  • Minions

  • Pieta in the Toilet

    ★★★★

  • Inside Out

  • Tag

    ★★★

  • Back to the 90s

    ★★★

  • Home

  • Strobe Edge

    ★★★★

  • Blue Spring Ride

    ★★★★

  • Big Hero 6

  • Close Range Love

  • The World of Kanako

    ★★★

  • L♥DK

    ★★★

  • The Liar and His Lover

    ★★★★

  • Frozen

  • Despicable Me 2

  • Ein's Summer Vacation

    ★★½