• Wreck-It Ralph

  • The Perks of Being a Wallflower

  • Another

    ★★

  • Brave

  • Fresh Guacamole

  • Puss in Boots

  • Rango

  • YA-NE-SEN a Go Go

    ★★★★

  • Tangled

  • From Me to You

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon

  • Avatar

  • The Princess and the Frog

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

  • Orphan

  • (500) Days of Summer

    ★★★★½

  • Up

  • Twilight

  • Bolt

  • Madagascar: Escape 2 Africa

  • WALL·E

  • Kung Fu Panda

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

  • Iron Man

  • Enchanted

    ★★★★★

  • Sky Of Love

    ★★★★

  • Bee Movie

  • Ratatouille

  • Cars

  • Chicken Little

  • Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

  • Charlie and the Chocolate Factory

  • The Incredibles

  • White Chicks

  • Mean Girls

    ★★★★

  • Finding Nemo

  • Lilo & Stitch

  • Spider-Man

  • Ice Age

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

  • Monsters, Inc.

  • The Princess Diaries

  • Spirited Away

  • Shrek

  • How the Grinch Stole Christmas

  • Chicken Run

  • Yi Yi

    ★★★★

  • Final Destination

  • Toy Story 2

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★★

  • The Parent Trap

  • Titanic

  • Toy Story

  • Fallen Angels

    ★★★★★

  • Pocahontas

  • Love Letter

    ★★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★½

  • The Lion King

  • Aladdin

  • A Brighter Summer Day

    ★★★½

  • Strawberry Shortcut

    ★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★★

  • Peter Pan

  • Pinocchio

  • Snow White and the Seven Dwarfs

  • Hyde Park Corner

    ★★½

  • Leisurely Pedestrians, Open Topped Buses and Hansom Cabs with Trotting Horses

    ★★½

  • Roundhay Garden Scene

    ★★½

  • Accordion Player

    ★★½

  • Cat Trotting, Changing to a Gallop

    ★★★

  • The Kiss

    ★★★

  • Woman Walking Downstairs

    ★★½