Sort by

ayden has logged 40 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Edit this entry  
26
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Edit this entry  
21
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Munich

Munich

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Edit this entry  
16
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Fan's Guide to Ms. Marvel

A Fan's Guide to Ms. Marvel

2022
×
Edit this entry  
15
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Edit this entry  
12
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Marvel Studios Assembled: The Making of Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Marvel Studios Assembled: The Making of Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Edit this entry  
10
Marvel Studios: Assembling a Universe

Marvel Studios: Assembling a Universe

2014
×
Edit this entry  
09
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2010
×
Edit this entry  
09
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
Edit this entry  
09
Prey

Prey

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★
Edit this entry  
07
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
03
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
We Cry Together

We Cry Together

2022
×
Read the review Edit this entry