Aydın Koç

instagram.com/aydinkocprmr
Uludağ Üniversitesi

Favorite films

 • Trainspotting
 • The Lobster
 • Funny Games
 • Another Round

Recent activity

All
 • Cassandra's Dream

  ★★★★

 • The Lost Daughter

  ★★★★

 • Spider-Man 2

  ★★★★

 • Spider-Man

  ★★½

Recent reviews

More
 • Cassandra's Dream

  Cassandra's Dream

  ★★★★

  Bir Woody Allen filmine göre akıcı ve konuşmalarıyla kafa şişirmeyen bir film. Colin Farrell ve Ewan Mcgregor çok özgün bir hikaye olmasa da bizi filmin içinde tutmayı başarıyor. Sonu beklediğim gibi olmadı ama yine de güzel bitti.

  Woody Allen gerçekten 70-90 arası bir yılda kilitlenip kalmayı o kadar isterdi ki. Başta kullandığı araçlar olmak üzere eski hayata ve filmlerine duyduğu özlemi çok net görüyorsunuz. Angela karakteri örneğin sanki günümüzden değilmiş gibiydi. Ian'ın garson kızı göl kenarına götürürken kullandığı araba ve yine aynı *ya da aynı tarz başka bir arabaydı* arabada Angela'yla konuşurken kameranın kesinti yapmadan sağa sola hareket ederek diyaloglarını çektiği sahne Annie Hall esintisi verdi.

 • The Lost Daughter

  The Lost Daughter

  ★★★★

  Maggie Gyllenhaal’ın ilk ciddi yönetmenlik tecrübesi ve umarım devamı gelir. Casting ve müzik seçimleri çok yerindeydi. Karakterlerin mimiklerine kadar yönetmen dokunuşu olduğu çok belli. Filmin tek sorunu akıcı olmaması ve hikayenin sonunun tatmin etmemesi. Hikaye tatmin etmeyince karakterin duyguları yönünden bir tatmin verilmesi söz konusu o da bir yere kadar oluyor. Kitaptan uyarlama olduğu için sinema anlamında bu konuda sert bir eleştiri yapmak da anlamsız kalır. 

  Güzel müzikler ve ada esintileriyle birlikte yazlık yer migros’u ferahlığı veren bir film. Her ne kadar amacı ferahlık vermek olmasa da kasvetli sahnelerinde bile bazı güzel şeylere duyduğum özlemi hissettim. Hayırlı forumlar.

Popular reviews

More
 • Vavien

  Vavien

  ★★★★½

  This review may contain spoilers. I can handle the truth.

  4,5 veriyorum çünkü Türkiye'de bu tarz yapımlara çok rastlamıyoruz ve bizim ülkemize göre kusursuz bir iş olmuş. İstemeden de olsa bu şekilde değerlendirmek zorundayım.

  Çok uzun zamandır izlemek istiyordum keşke bu kadar beklemeseymişim. Öncelikle oyunculuklar ve gerçeğe yakınlık, yani olabilitesi çok yüksekti olayların. Sadece Sevilay'ın ölmemesi imkansızdı bana kalırsa. İpin aşağı kadar düşüşünü de izledik sonuçta çok uzundu ip.

  Celal'in bu denli bıkmışlığına anlam vermek güç. Sevmediğin bir işi yapıyor olman ve yeterince şımartılmadığını hissetmen filmdeki aksiyonları meydana getirmek için…

 • Where Is My Friend's House?

  Where Is My Friend's House?

  ★★★★

  Ahmed’in duyulmak için sesini azıcık bile olsun yükseltememesi, muhattap aldığı kişiye dokunamaması konudan bağımsız olarak çocuğun bu toplumdaki yeri hakkında fikir sahibi olmamızı sağlıyor *ki biz Türklerin bu konuda zaten halihazırda fikirsiz olmamıza imkan yok*.

  Ahmed’in üzerine bir anda binen yük çok ağır. Küçücük çocuğa reva görülen onca işin yanında bir de inanılmaz bir sorumluluk yükleniyor bir anda. Ama film bu ya 8 yaşındaki karakterimiz bu sorumluluğun altında ezilmiyor. İki köy arası toplamda dört defa depar atması olimpiyat sporcularına ders…