Andy has logged 31 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Late Night

Late Night

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Roll Red Roll

Roll Red Roll

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Kevin Smith: Silent but Deadly

Kevin Smith: Silent but Deadly

2018
×
Edit this entry  
22
Direct Your Own Damn Movie!

Direct Your Own Damn Movie!

2009
×
Read the review Edit this entry  
22
Back to the Well: 'Clerks II'

Back to the Well: 'Clerks II'

2006
×
★★★½
Edit this entry  
22
Snowball Effect: The Story of Clerks

Snowball Effect: The Story of Clerks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Haunters: The Art of the Scare

Haunters: The Art of the Scare

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
6 Days to Air: The Making of South Park

6 Days to Air: The Making of South Park

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Our House

Our House

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Golden Arm

Golden Arm

2020
×
Read the review Edit this entry