Sort by

ayla has logged 120 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Surplus: Terrorized Into Being Consumers

Surplus: Terrorized Into Being Consumers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mindwalk

Mindwalk

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Flower

Flower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
American Pie Presents: The Naked Mile

American Pie Presents: The Naked Mile

2006
×
Read the review Edit this entry  
20
American Pie Presents: Band Camp

American Pie Presents: Band Camp

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Pie

American Pie

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
365 Days

365 Days

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Edit this entry