Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Solaris

Solaris

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Garden State

Garden State

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Moonshot

Moonshot

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Closer

Closer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry