• Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ethos

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Host

    ★★★½

  • Twins in Paradise

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★½

  • Waiting

    ★★★

  • Eltilerin Savaşı

  • The Social Dilemma

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★

  • Hair Love

  • Given

  • Kiss of the Rabbit God

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Pavarotti

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★½

  • Persona

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • Booksmart

  • Kitbull

  • Swing Kids

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Burn the Stage: The Movie

  • In the Absence

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Favourite

    ★★½

  • Roma

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Leading Lady Parts

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Us and Them

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★

  • For the Hungry Boy

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Devilman Crybaby

    ½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★

  • It

    ★★

  • My Two Lovely Uncles

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★

  • Death Note

  • Red Room

  • Fear & Shame

  • HAIM / Valentine

  • In a Heartbeat

  • Good Time

    ★★★★

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★★

  • history of the entire world, i guess

  • The Boss Baby

  • Beauty and the Beast

  • Get Out

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • And So We Put Goldfish in the Pool.

    ★★★★½

  • xXx: Return of Xander Cage

    ½

  • Dangal

    ★★★★★