Sort by

sofy has logged 38 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
½
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Edit this entry  
25
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Edit this entry  
25
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
Edit this entry  
25
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Edit this entry  
25
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Edit this entry  
25
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
25
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★½
Edit this entry  
23
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Third Eye 2

The Third Eye 2

2019
×
★★
Edit this entry  
21
The Third Eye

The Third Eye

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Uninvited

The Uninvited

2009
×
★★★½
Edit this entry  
20
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★
Edit this entry  
17
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Edit this entry  
15
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Edit this entry  
14
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Classroom of the Elite

Classroom of the Elite

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Carrie

Carrie

2013
×
★★
Edit this entry  
04
Metamorphosis

Metamorphosis

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry