• Squid Game

    ★★★★

  • Black Widow

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Umbrella

  • Enola Holmes

  • Wolfwalkers

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The Half of It

  • A Quiet Place Part II

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

  • K-12

    ★★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Hair Love

    ★★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • Kiss of the Rabbit God

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Kitbull

    ★★★★

  • Dororo

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

  • Müslüm

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

  • Maniac

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Extinction

    ★★★