Sort by
  • Babylon

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Emancipation

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • She Said

    ★★½

  • Black Adam

    ★★

  • Smile

    ★½

  • Amsterdam

    ★½

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • The Woman King

    ★★½

  • Bros

    ★★★

  • Blonde

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★★½

  • Pearl

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Purple Hearts

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Hustle

    ★★★

  • Elvis

    ★★

  • Godland

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★½

  • Men

    ★★★

  • EO

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • The Novelist's Film

    ★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Girl Picture

    ★★★★

  • Redeeming Love

    ½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Girl Finds Out She's Adopted

    ½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★