Sort by
  • The Fall of the House of Usher

    ★★★★

  • Priscilla

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Pretty Baby: Brooke Shields

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★½

  • Missing

    ★★★½

  • This Place Rules

    ★★★★

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

    ★★★★★

  • Selena Gomez: My Mind & Me

    ★★★★

  • Lot 36

    ★★★

  • The Watcher

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Luckiest Girl Alive

    ★★½

  • Sins of Our Mother

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • The Most Hated Man on the Internet

  • Skinamarink

    ★★★★

  • Victoria's Secret: Angels and Demons

  • Keep Sweet: Pray and Obey

    ★★★★½

  • The Girl from Plainville

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Dropout

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Watcher

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Backrooms (Found Footage)

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ½

  • A Man Named Scott

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • He's All That

    ★★

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • Fake Famous

    ★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Murder on Middle Beach

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky