AzizToba has logged 22 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Absence of Eddy Table

The Absence of Eddy Table

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
ATL

ATL

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Ibraham Labyad

Ibraham Labyad

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Land

The Land

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Street Player

The Street Player

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Leopard

The Leopard

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
16
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
½
Edit this entry  
12
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Papillon

Papillon

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry