Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
City of Lies

City of Lies

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Heaven Help Us

Heaven Help Us

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brick

Brick

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spin

Spin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Grease

Grease

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
61*

61*

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
All About the Benjamins

All About the Benjamins

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shaft

Shaft

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
American Pie

American Pie

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gridiron Gang

Gridiron Gang

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Click

Click

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Great Outdoors

The Great Outdoors

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Joe Dirt

Joe Dirt

2001
×
Read the review Edit this entry  
03
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Martian

The Martian

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chris Farley: Anything for a Laugh

Chris Farley: Anything for a Laugh

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Malibu's Most Wanted

Malibu's Most Wanted

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Draft Day

Draft Day

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry