Sort by

Bailey🏹 has logged 70 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Edit this entry  
30
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Founder

The Founder

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Batman and Harley Quinn

Batman and Harley Quinn

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★½
Edit this entry  
23
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Afterschool

Afterschool

2008
×
★★★½
Edit this entry  
22
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★½
Edit this entry  
18
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Edit this entry  
17
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★½
Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Office Space

Office Space

1999
×
★★★
Edit this entry  
16
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★½
Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Ottoman Lieutenant

The Ottoman Lieutenant

2017
×
★½
Edit this entry  
12
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★½
Edit this entry  
10
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry