• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Host

    ★★½

  • Hamilton

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Fanatic

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Airplane Mode

    ½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Us

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Glass

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

  • Jigsaw

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Emoji Movie

    ½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • The Book of Henry

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

    ½

  • Alien: Covenant

    ★½

  • Keep Watching

    ½

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • The Bye Bye Man

    ½

  • Silence

    ★★★★½

  • Boo! A Madea Halloween

    ½

  • Split

    ★★★

  • A Silent Voice

    ★★★½

  • The Founder

    ★★★