• Split

    ★★★

  • A Silent Voice

    ★★★½

  • The Founder

    ★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Elle

    ★★★★

  • Paterson

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • American Honey

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Julieta

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • O.J.: Made in America

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Daddy's Home

    ★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★½

  • The Martian

    ★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Ted 2

    ★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★½

  • The Interview

    ★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★

  • Her

    ★★★★½

  • Enemy

    ★★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★½

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • Evil Dead

    ★★

  • Movie 43

    ½

  • Les Misérables

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★

  • The ABCs of Death

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★½

  • Spring Breakers

    ★★★

  • The Master

    ★★★★½

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

    ★★

  • Killing Them Softly

    ★★★½

  • The Watch

    ★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • Prometheus

    ★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • The Dictator

  • The Hunger Games

    ★★½

  • Big Time Movie

    ★½

  • Project X

    ½

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★½

  • Tower Heist

    ★★

  • The Thing

    ★★

  • Hugo

    ★★★★

  • Moneyball

    ★★★½

  • Hotarubi no Mori e

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★½