• The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★½

  • Tower Heist

    ★★

  • The Thing

    ★★

  • Hugo

    ★★★★

  • Moneyball

    ★★★½

  • Hotarubi no Mori e

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★½

  • Jiro Dreams of Sushi

    ★★★½

  • Drive

    ★★★½

  • Megan Is Missing

    ½

  • Fast Five

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    ★★½

  • Unstoppable

    ★★

  • Saw 3D

    ★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • The Town

    ★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • The Other Guys

    ★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★½

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★½

  • Toy Story 3

    ★★★★

  • Marmaduke

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • Kick-Ass

    ★★½

  • Shutter Island

    ★★★½

  • Devil

    ★★½

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Saw VI

    ★★★

  • 2012

    ★★½

  • Trash Humpers

    ★★★½

  • A Serious Man

    ★★★★½

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • District 9

    ★★★½

  • (500) Days of Summer

    ★★★

  • The Collector

    ★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★½

  • Year One

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Antichrist

    ★★★

  • Fast & Furious

    ★½

  • I Knew It Was You: Rediscovering John Cazale

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★

  • Twilight

    ★★½

  • Synecdoche, New York

    ★★★★★

  • Saw V

    ★★

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Mamma Mia!

    ★★★½

  • The Happening

  • Cloverfield

    ★★★

  • Saw IV

    ★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Across the Universe

    ★★★

  • The Darjeeling Limited

    ★★★½

  • The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

    ★★★★★

  • Superbad

    ★★★

  • High School Musical 2

    ★½

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★½

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Ocean's Thirteen

    ★★★

  • Death Proof

    ★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Spider-Man 3

    ★★½

  • [REC]

    ★★★½

  • 5 Centimeters per Second

    ★★★

  • Zodiac

    ★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★

  • Norbit

    ½

  • 300

    ★★

  • Saw III

    ★★★