Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The First Time

The First Time

2012
×
★★½
Edit this entry  
23
Desperados

Desperados

2020
×
★½
Edit this entry  
14
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
13th

13th

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
06
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
05
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Edit this entry  
29
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Funny People

Funny People

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★
Read prior review Edit this entry  
09
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Luce

Luce

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Footloose

Footloose

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Monster

The Monster

2016
×
½
Edit this entry  
17
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★
Edit this entry  
16
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
After

After

2019
×
½
Edit this entry  
08
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★½
Edit this entry  
07
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★
Edit this entry  
06
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★
Edit this entry  
05
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★½
Edit this entry  
04
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Landline

Landline

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
½
Edit this entry  
25
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Mud

Mud

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
Silent House

Silent House

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry