Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
The Novice

The Novice

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Limbo

Limbo

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
25
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bathtubs Over Broadway

Bathtubs Over Broadway

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Procession

Procession

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Into the Woods

Into the Woods

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Six by Sondheim

Six by Sondheim

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
27
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry