Brock has logged 379 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pinocchio

Pinocchio

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Giving Voice

Giving Voice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rebuilding Paradise

Rebuilding Paradise

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wendy

Wendy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Education

Education

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ava

Ava

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
An Education

An Education

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Dolly Parton: Here I Am

Dolly Parton: Here I Am

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry