• Avatar 5

  • Dune: Part Two

  • Spider-Man: No Way Home

  • Sunrise Palms

  • Licorice Pizza

  • The Nailhitter

  • All Too Well: The Short Film

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Death of David Cronenberg

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Netrikann

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Malik

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Borat’s American Lockdown & Debunking Borat

  • Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • medicament

    ★★★★

  • Nizhal

    ½

  • Joji

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • One

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Khaite FW21

    ★★★★

  • Drishyam 2

    ★★★

  • Churuli

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Master

    ★★

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

  • Looking at the World in a New Way: The Making of Tenet

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Illumination Presents: Minions Holiday Special

  • Puparia

    ★★★★½

  • Ludo

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • 2020

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • C U Soon

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Joker: Put on a Happy Face

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★½

  • Sufiyum Sujatayum

  • Crickets

    ★★★★½

  • Coming Out

  • Sweat

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Letter Room

    ★★★★

  • USE