baazimm has logged 149 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Churuli

Churuli

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Coming Out

Coming Out

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
Edit this entry  
04
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Juliet in Paris

Juliet in Paris

1967
×
Read the review Edit this entry  
28
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Puparia

Puparia

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Making Waves: The Art of Cinematic Sound

Making Waves: The Art of Cinematic Sound

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Never-Ending Man: Hayao Miyazaki

Never-Ending Man: Hayao Miyazaki

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Extra Curricular Lesson with Hideaki Anno

Extra Curricular Lesson with Hideaki Anno

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bad Things That Could Happen

Bad Things That Could Happen

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Don't Hug Me I'm Scared 5

Don't Hug Me I'm Scared 5

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Don't Hug Me I'm Scared 4

Don't Hug Me I'm Scared 4

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Kingdom of Dreams and Madness

The Kingdom of Dreams and Madness

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Side by Side

Side by Side

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry