• Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Earthquake Bird

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • The Report

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Disobedience

    ★★★

  • Loveless

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • The Young Offenders

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Pride

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • About Time

    ★★★★

  • We're the Millers

    ★★★

  • The Garden of Words

    ★★★★

  • Spring Breakers

    ★½

  • The Tall Man

    ★★½

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Coraline

    ★★★★½

  • Pride & Prejudice

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★½

  • The Matrix

    ★★★★½

  • Princess Mononoke

    ★★★★★