Sort by

baby1 has logged 27 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Three Colours: White

Three Colours: White

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Three Colours: Blue

Three Colours: Blue

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry