Baby_Swiss has logged 250 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Skeleton of Cadavra

The Lost Skeleton of Cadavra

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Kiss

Midnight Kiss

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Klaus

Klaus

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tangled: Before Ever After

Tangled: Before Ever After

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Ghost & Mr. Chicken

The Ghost & Mr. Chicken

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry