RSS feed for BabyClyde
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Women in Love

Women in Love

1969
×
★★½
Edit this entry  
18
Ryan's Daughter

Ryan's Daughter

1970
×
★★★★
Edit this entry  
12
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
Diary of a Mad Housewife

Diary of a Mad Housewife

1970
×
★★★
Edit this entry  
04
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
★★★½
Edit this entry  
04
Love Story

Love Story

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cruising

Cruising

1980
×
★★★½
Edit this entry  
28
Prime Suspect: The Final Act

Prime Suspect: The Final Act

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
Prime Suspect 6: The Last Witness

Prime Suspect 6: The Last Witness

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Prime Suspect 5: Errors of Judgement

Prime Suspect 5: Errors of Judgement

1996
×
★★★★
Edit this entry  
22
Prime Suspect: Scent of Darkness

Prime Suspect: Scent of Darkness

1995
×
★★★½
Edit this entry  
22
Prime Suspect: Inner Circles

Prime Suspect: Inner Circles

1995
×
★★★½
Edit this entry  
22
Prime Suspect 2

Prime Suspect 2

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Prime Suspect

Prime Suspect

1991
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Picture of Dorian Gray

The Picture of Dorian Gray

1945
×
★★½
Edit this entry  
18
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Landlord

The Landlord

1970
×
★★½
Edit this entry  
17
Primary Colors

Primary Colors

1998
×
★★★½
Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★★
Edit this entry  
31
J.T. LeRoy

J.T. LeRoy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Mapplethorpe

Mapplethorpe

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★½
Edit this entry  
30
Halston

Halston

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Papi Chulo

Papi Chulo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Grifters

The Grifters

1990
×
★★★½
Edit this entry  
25
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★½
Edit this entry  
23
Contact

Contact

1997
×
★★★½
Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Bao

Bao

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Skin

Skin

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Detainment

Detainment

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Marguerite

Marguerite

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fauve

Fauve

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mother

Mother

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Weekends

Weekends

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Animal Behaviour

Animal Behaviour

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
End Game

End Game

2018
×
★★★½
Edit this entry