Sort by

Dawson has logged 12 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
29
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lion King

The Lion King

1994
×
Edit this entry  
11
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
Edit this entry  
08
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry