Sort by

Dawson has logged 21 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
CICADA

CICADA

2020
×
★½
Edit this entry  
26
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Disfluency

Disfluency

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
V/H/S

V/H/S

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★½
Edit this entry  
04
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Edit this entry  
01
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry