Sort by

Harry has logged 92 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ronnie Coleman: The King

Ronnie Coleman: The King

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Team Foxcatcher

Team Foxcatcher

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Count Me In

Count Me In

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Batman

Batman

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Django

Django

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Daredevil

Daredevil

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
Read the review Edit this entry  
01
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Malignant

Malignant

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Max Payne

Max Payne

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Scarecrow

Scarecrow

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Sweeney

The Sweeney

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beats Rhymes & Life: The Travels of A Tribe Called Quest

Beats Rhymes & Life: The Travels of A Tribe Called Quest

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
Read the review Edit this entry  
28
Mr. Dynamite: The Rise of James Brown

Mr. Dynamite: The Rise of James Brown

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hitman Hart: Wrestling With Shadows

Hitman Hart: Wrestling With Shadows

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
17
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Babylon

Babylon

1980
×
★★★½
Edit this entry  
15
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry