Sort by
  • BEEF

    ★★★★★

  • Pretty Baby: Brooke Shields

    ★★★★★

  • Big Shark

    ★★★★★

  • Pamela, A Love Story

    ★★★★★

  • Mister Organ

    ★★★★★

  • Smile

    ★★★★

  • Do Revenge

    ½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ½

  • Blonde

    ½

  • Don't Worry Darling

  • Bones and All

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Terrifier 2

    ★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Not Okay

  • They/Them

    ½

  • Nope

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Vengeance

    ★★★

  • Fire Island

  • Close

    ★★★★★

  • Elvis

    ★½

  • Holy Spider

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • To Leslie

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★½

  • Kimi

    ★½

  • Piggy

    ★★½

  • Resurrection

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★½

  • House of Gucci

    ½

  • Encanto

    ★★½

  • The Black Phone

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Habit

    ½

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ½

  • Old

    ★★★

  • Belle

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ½

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

  • CODA

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★½

  • Hamilton

    ½

  • Minari

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½