Sort by

BabyGroot15 has logged 21 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry