RSS feed for belu 💐👩🏻‍💻
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Edit this entry  
11
Rapado

Rapado

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sitcom

Sitcom

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
Read the review Edit this entry  
08
Arlington Road

Arlington Road

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bread and Alley

The Bread and Alley

1970
×
Edit this entry  
07
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pepi, Luci, Bom

Pepi, Luci, Bom

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Silvia Prieto

Silvia Prieto

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Law of Desire

Law of Desire

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Le Amiche

Le Amiche

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
4x4

4x4

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
The Sleepwalkers

The Sleepwalkers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Florianópolis Dream

Florianópolis Dream

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Silvia Prieto

Silvia Prieto

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Story of Adele H.

The Story of Adele H.

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Woman Next Door

The Woman Next Door

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ema

Ema

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Edit this entry  
25
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Flora no es un canto a la vida

Flora no es un canto a la vida

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Good Intentions

The Good Intentions

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shoot the Piano Player

Shoot the Piano Player

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Man Who Loved Women

The Man Who Loved Women

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
La Flor

La Flor

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Someone Great

Someone Great

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blow Up My Town

Blow Up My Town

1968
×
Edit this entry  
06
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Germany Year Zero

Germany Year Zero

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry