RSS feed for bbelu 💐👩🏻‍💻

bbelu 💐👩🏻‍💻 has logged 71 entries for films released in the 2010s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Heroic Losers

Heroic Losers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bring the Soul: The Movie

Bring the Soul: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Good Day

A Good Day

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Los Globos

Los Globos

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Hope I'm Loud When I'm Dead

I Hope I'm Loud When I'm Dead

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
DOTCOM

DOTCOM

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ana by Day

Ana by Day

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Il Diario di Angela - Noi Due Cineasti

Il Diario di Angela - Noi Due Cineasti

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Badur Hogar

Badur Hogar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nostalgia for the Light

Nostalgia for the Light

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Mocha

Mocha

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Endless Film

The Endless Film

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mother

Mother

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Los Tentados

Los Tentados

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
He Took His Skin Off for Me

He Took His Skin Off for Me

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I'm Here

I'm Here

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry