RSS feed for belu 💐👩🏻‍💻

belu 💐👩🏻‍💻 has logged 87 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★
Edit this entry  
29
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Offering

Offering

1978
×
★★★
Edit this entry  
10
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Woodshock

Woodshock

1985
×
Read the review Edit this entry  
08
He Took His Skin Off for Me

He Took His Skin Off for Me

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Days

Last Days

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Slacker

Slacker

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
You Won't Get Her, Bastard

You Won't Get Her, Bastard

1989
×
Edit this entry  
28
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Darkened Room

Darkened Room

2002
×
Read the review Edit this entry  
25
Nine Queens

Nine Queens

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Couch

Couch

2003
×
Read the review Edit this entry  
18
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I'm Here

I'm Here

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jonas Brothers: The Concert Experience

Jonas Brothers: The Concert Experience

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Morning

Good Morning

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Submarine

Submarine

2010
×
★★
Read the review Edit this entry