RSS feed for bbelu 💐👩🏻‍💻

bbelu 💐👩🏻‍💻 has logged 16 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Endless Film

The Endless Film

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Le Notti Bianche

Le Notti Bianche

1957
×
★★★
Edit this entry  
24
Mother

Mother

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Los Tentados

Los Tentados

2013
×
★★½
Edit this entry  
22
Buenos Aires 100 KM

Buenos Aires 100 KM

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Holy Girl

The Holy Girl

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Silvia Prieto

Silvia Prieto

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry