RSS feed for belu 💐👩🏻‍💻
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Landscape

Landscape

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Pretty Ones

The Pretty Ones

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Garage Olimpo

Garage Olimpo

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hairy Tooth Fairy

The Hairy Tooth Fairy

2006
×
Read the review Edit this entry  
05
Dibu: La Película

Dibu: La Película

1997
×
Read the review Edit this entry  
05
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sinfonía para Ana

Sinfonía para Ana

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
El Angel

El Angel

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
She and Her Cat

She and Her Cat

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lolita

Lolita

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Demi Lovato: Simply Complicated

Demi Lovato: Simply Complicated

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Scoop

Scoop

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Amy

Amy

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Amy

Amy

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry