RSS feed for belu 💐👩🏻‍💻

belu 💐👩🏻‍💻 has logged 40 entries for films rated ★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Trial of Joan of Arc

The Trial of Joan of Arc

1962
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Terrace

The Terrace

1963
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Soft Skin

The Soft Skin

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Body Double

Body Double

1984
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
One, Two, Three

One, Two, Three

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
La Soufrière

La Soufrière

1977
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Staggering Girl

The Staggering Girl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sidewalls

Sidewalls

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Atlántida

Atlántida

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Las Acacias

Las Acacias

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Again Once Again

Again Once Again

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Balnearios

Balnearios

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Picnic on the Grass

Picnic on the Grass

1959
×
★★★½
Edit this entry  
20
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Los globos

Los globos

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pizza, Beer, and Cigarettes

Pizza, Beer, and Cigarettes

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Hired a Contract Killer

I Hired a Contract Killer

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mocha

Mocha

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mother

Mother

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry