RSS feed for belu 💐👩🏻‍💻

belu 💐👩🏻‍💻 has logged 47 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rapado

Rapado

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pepi, Luci, Bom

Pepi, Luci, Bom

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Florianópolis Dream

Florianópolis Dream

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Flora no es un canto a la vida

Flora no es un canto a la vida

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Outrage

Outrage

1950
×
★★★
Edit this entry  
19
Why Does Herr R. Run Amok?

Why Does Herr R. Run Amok?

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Faces

Faces

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shadows

Shadows

1958
×
★★★
Edit this entry  
29
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Family Members

Family Members

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Las Vegas

Las Vegas

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Heist of the Century

The Heist of the Century

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Railway Station

Railway Station

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tickled

Tickled

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Host

The Host

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Carrie

Carrie

1976
×
★★★
Edit this entry  
20
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★
Edit this entry  
16
Shakti

Shakti

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Heroic Losers

Heroic Losers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Made in U.S.A

Made in U.S.A

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Women Reply

Women Reply

1975
×
★★★
Edit this entry  
06
Ana by Day

Ana by Day

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★
Edit this entry  
26
Le Notti Bianche

Le Notti Bianche

1957
×
★★★
Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★
Edit this entry  
11
Offering

Offering

1978
×
★★★
Edit this entry  
08
He Took His Skin Off for Me

He Took His Skin Off for Me

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boca

Boca

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Landscape

Landscape

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scoop

Scoop

2006
×
★★★
Edit this entry