RSS feed for belu 💐👩🏻‍💻

belu 💐👩🏻‍💻 has logged 98 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Confidentially Yours

Confidentially Yours

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Edit this entry  
06
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Woman Next Door

The Woman Next Door

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Man Who Loved Women

The Man Who Loved Women

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★
Edit this entry  
14
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Edit this entry  
22
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Moment of Truth

The Moment of Truth

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Grand Illusion

Grand Illusion

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Knife in the Water

Knife in the Water

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Liv & Ingmar

Liv & Ingmar

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stolen Kisses

Stolen Kisses

1968
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bed and Board

Bed and Board

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stolen Kisses

Stolen Kisses

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
¿Quién mató a mi hermano?

¿Quién mató a mi hermano?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry