• The Flash

    ½

  • Transformers: Rise of the Beasts

    ★★★★★

  • Lightyear

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★½

  • T0-B1

    ★★★★

  • The Village Bride

    ★★★★½

  • The Elder

    ★★★★½

  • The Twins

    ★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★★

  • The Duel

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ½

  • F9

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • South Park Vaccination Special

  • Cherry

  • CODA

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Puparia

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Donald Trump Is President and You're Not: A Portrait of Donald J. Trump

  • Cadaver

    ½

  • Batman: Death in the Family

    ★★