vicky has logged 531 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Crossroads

Crossroads

2002
×
★★★
Edit this entry  
28
Jammin' in Jamaica

Jammin' in Jamaica

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
16 Wishes

16 Wishes

2010
×
Edit this entry  
27
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Morning

Good Morning

2007
×
Edit this entry  
15
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★
Edit this entry  
15
Jungle

Jungle

2017
×
★★
Edit this entry  
13
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★½
Edit this entry  
13
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
Edit this entry  
13
Strangerland

Strangerland

2015
×
★★
Edit this entry  
12
I Still Believe

I Still Believe

2020
×
Edit this entry  
11
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wind

The Wind

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Hide and Seek

Hide and Seek

2005
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★
Edit this entry  
10
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★★½
Edit this entry  
10
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Body Cam

Body Cam

2020
×
Edit this entry  
09
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Brain

The Brain

1988
×
★★
Edit this entry  
09
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Open 24 Hours

Open 24 Hours

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Inheritance

Inheritance

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★½
Edit this entry  
05
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
Hannibal Rising

Hannibal Rising

2007
×
★★½
Edit this entry  
04
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Who Killed Malcolm X?

Who Killed Malcolm X?

2019
×
Edit this entry  
04
Dead End Drive-In

Dead End Drive-In

1986
×
★★
Edit this entry  
03
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Edit this entry  
02
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Edit this entry  
01
Fatal Affair

Fatal Affair

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Baywatch: Panic at Malibu Pier

Baywatch: Panic at Malibu Pier

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Listen

Don't Listen

2020
×
Edit this entry  
28
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Cured

The Cured

2017
×
½
Edit this entry  
26
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Story of Us

The Story of Us

1999
×
★★★
Edit this entry  
24
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★½
Edit this entry