vicky has logged 37 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alive

Alive

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
Lucky Number Slevin

Lucky Number Slevin

2006
×
★★★
Edit this entry  
25
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Maggie

Maggie

2015
×
Edit this entry  
20
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
Get the Gringo

Get the Gringo

2012
×
★★½
Edit this entry  
19
Predators

Predators

2010
×
★★
Edit this entry  
19
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Edit this entry  
16
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Trials of Gabriel Fernandez

The Trials of Gabriel Fernandez

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Howl

Howl

2015
×
Edit this entry  
10
Circle

Circle

2015
×
Edit this entry  
09
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Edit this entry  
07
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★½
Edit this entry  
06
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sliver

Sliver

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★½
Edit this entry  
03
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★
Edit this entry  
02
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry