Sort by

axel has logged 72 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cat Fishin'

Cat Fishin'

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trap Happy

Trap Happy

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Cat Concerto

The Cat Concerto

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jerry & Marge Go Large

Jerry & Marge Go Large

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blended

Blended

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Justice League

Justice League

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Injustice

Injustice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Duke

The Duke

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scooby-Doo! Camp Scare

Scooby-Doo! Camp Scare

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pixels

Pixels

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Weenie

Weenie

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Minion Scouts

Minion Scouts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Minions: Training Wheels

Minions: Training Wheels

2013
×
★★½
Edit this entry  
17
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Adventures of Panda Warrior

The Adventures of Panda Warrior

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Metallica: Through the Never

Metallica: Through the Never

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The 101 Scariest Horror Movie Moments of All Time

The 101 Scariest Horror Movie Moments of All Time

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moonfall

Moonfall

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry