Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Twister

Twister

1996
×
★★★
Edit this entry  
28
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Gift

The Gift

2000
×
★★★
Edit this entry  
18
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Edit this entry  
22
Days

Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry