Sort by

Richard has logged 57 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Zatoichi in Desperation

Zatoichi in Desperation

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lunchbox

The Lunchbox

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Escape

The Escape

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wedding Guest

The Wedding Guest

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: The Faceless Ones

Doctor Who: The Faceless Ones

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Extraction

Extraction

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Son of the Sheik

The Son of the Sheik

1926
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sheik

The Sheik

1921
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
End of the Century

End of the Century

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Look, Up in the Sky! The Amazing Story of Superman

Look, Up in the Sky! The Amazing Story of Superman

2006
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Who: The Faceless Ones

Doctor Who: The Faceless Ones

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Quiz

Quiz

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Quiz

Quiz

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Quiz

Quiz

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Superman IV: The Quest for Peace

Superman IV: The Quest for Peace

1987
×
Read the review Edit this entry  
18
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Avengers

The Avengers

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Who: The Faceless Ones

Doctor Who: The Faceless Ones

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
K-19: The Widowmaker

K-19: The Widowmaker

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Who: The Faceless Ones

Doctor Who: The Faceless Ones

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Who: The Faceless Ones

Doctor Who: The Faceless Ones

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Never Too Young to Die

Never Too Young to Die

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Who: The Faceless Ones

Doctor Who: The Faceless Ones

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Red Dwarf: The Promised Land

Red Dwarf: The Promised Land

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Next Karate Kid

The Next Karate Kid

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Devil's Harmony

The Devil's Harmony

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
I Am a Fugitive from a Chain Gang

I Am a Fugitive from a Chain Gang

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Diamond Arm

The Diamond Arm

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Aniara

Aniara

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry