• Hamilton

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Where We Belong

    ★★½

  • When They See Us

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Raising Kratos

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Lords of Chaos

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Disobedience

    ★★★

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • 5 in the Afternoon

    ½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • The Boss Baby

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Why Him?

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • Suicide Squad

  • Batman: The Killing Joke

    ★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Lights Out

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★

  • Raw

    ★★★★