• Cruella

    ★★★★

  • The Unholy

    ★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Sextuplets

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★½

  • The Nun

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The Meg

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Wonder

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • The Bye Bye Man

    ★★

  • Passengers

    ★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

  • Nerve

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Hush

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★½

  • Room

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Maze Runner

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★½

  • 12 Years a Slave

    ★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • The Book Thief

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★★★½

  • We're the Millers

    ★★★

  • Blue Jasmine

    ★★★★

  • The Purge

    ★★

  • Now You See Me

    ★★★

  • The Impossible

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★